Żywy Różaniec

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka;

jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła;

jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca."

(Jan Paweł II)

INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Intencja ogólna:

Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością

Intencje parafialne:

1. O rozkwit modlitwy różańcowej dla naszych wspólnot Żywego Różańca i tryumf  Niepokalanego Serca Maryi.

1. O ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

1. O nawrócenie grzeszników.

1. O łaskę czystych serc oraz dobrych obyczajów dla wszystkich ludzi.

1. O oddalenie wszelkich epidemii, ustanie pandemii  koronawirusa,  o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie, w naszych rodzinach i w naszych sercach.

1. Za dzieci naszej parafii, które w tym roku przystąpiły do I-komunii św. i młodzież naszej parafii - o dobre przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.