Żywy Różaniec

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka;

jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła;

jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca."

(Jan Paweł II)

INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Listopad 2020

Intencja ogólna:

Módlmy się, aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej.

Intencje parafialne:

1. O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego, oraz zdrowie i siły dla kapłanów pracujących w naszej parafii.

1. O pokój na świecie i opiekę Matki Boskiej nad naszą Ojczyzną i jedność wśród rodaków.

1. O ustanie pandemii w naszej Ojczyźnie i na świecie.

1. O powrót do normalności.

1. O siły duchowe i fizyczne dla prześladowanych chrześcijan.

1. Za zmarłych członków Żywego Różańca i dusze w czyśćcu cierpiące.