Żywy Różaniec

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka;

jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła;

jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca."

(Jan Paweł II)

INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Maj 2022

Intencja ogólna:

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

Intencje parafialne:

1. Za dzieci naszej parafii, które w tym miesiącu przystąpią do Pierwszej Komunii św., aby spotkanie z Jezusem Eucharystycznym trwało przez całe ich życie.

1. Za Rodziców tych dzieci i rodzeństwo, aby odnowili swoją Przyjaźń z Jezusem Chrystusem.

1. Za tegorocznych Maturzystów z naszej Parafii o światło Ducha Świętego na czas egzaminów i właściwy wybór życiowej drogi.

1. Za ludzi młodych aby odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię  rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

1. O łaskę pokoju na Ukrainie, w Europie i na Świecie.

1. O właściwe przygotowanie Członków Wspólnoty Żywego Różańca   do beatyfikacji  Pauliny Jaricot. - 22.05.2022.