I Osielski Orszak Trzech Króli

W sobotę 6.01. Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Msze św. w tym dniu wg.porządku niedzielnego i na każdej poświęcimy kadzidło i kredę. O g.13.00 dzieciom przygotowującym się do I -komunii św. poświęcimy książeczki. Po tej Mszy św., czyli ok. g.14.00 wyruszy nasz I Osielski Orszak Trzech Króli i tym samym dołączymy do 600 miejscowości w Polsce, by  radośnie przeżywać naszą wiarę. Zachęcam wszystkich parafian, szczególnie dzieci do przygotowania różnego rodzaju strojów i wcielenia się w role odpowiadające opisom ewangelicznym i ludowej tradycji: aniołów, dwórek, rycerzy i pastuszków. Ze śpiewem kolęd Orszak przejdzie trasą Bożego Ciała.  i wróci do kościoła. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.