OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.11.2020

I Niedziela Adwentu

1. I niedzielą Adwentu - rozpoczynamy nowy rok duszpasterski. Jest to czas, przygotowania na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Najpiękniejszym wzorem tego czasu jest Matka Boża. Wraz z Nią będziemy kroczyć drogami Adwentu uczestnicząc w Roratach od poniedziałku do soboty o g. 7.00.

1. Wyjątkowy czas wszelkich ograniczeń jest dla nas wyzwaniem, by powrócić do właściwej formy Rorat, tzn. Mszy św. o poranku i zapraszamy do udziału w nich wszystkich. Jeśli rodzice zadecydują o przyjściu swoich dzieci, również zapraszamy. Przynosimy lampiony,  dzieci serca z Adwentowymi uczynkami, dorośli mogą zabrać swoje świece. Intencje zamówionych Mszy św. na g. 8.00 zostaną odprawione o g. 7.00.

1. Spowiedź Adwentową przed Świętami Bożego Narodzenia można odbyć każdego  dnia, 15 min. przed Mszą św. poranną i wieczorną.

1. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy w środę w łączności z Mszą św. wieczorną o g. 18.00.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w te dni od 6.45 - 7.30. i od 17.00 - 18.30.

1. W I sobotę miesiąca Mszę św.- Roraty o g. 7 .00  zakończymy  nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP. A o g. 18.00 spotyka się wspólnota Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

1. Spotkania młodzieży do Bierzmowania zostały zawieszone, ale kandydatom do tego sakramentu przypominamy o comiesięcznej spowiedzi i 3-krotnym udziale w Roratach.

1. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, to akcja Caritas na nasz wigilijny stół. Świece są wsparciem  dla dzieci z ośrodków opieki zastępczej, domów dziecka oraz ofiary konfliktów wojennych. Na bocznym ołtarzu wyłożone są świece duże -15 zł i małe - 6 zł.

1. Przez wszystkie niedziele Adwentu wraz ze świecami można nabyć w zakrystii poświęcone opłatki.

1. Do dzisiejszego Przewodnika Katolickiego dołączono modlitewnik z rozważaniami na miesiąc grudzień.