OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.04.2020

Niedziela Palmowa

W Wiekim  Tygodniu spowiadamy od Poniedziałku do Czwartku

g. 7.30 - 8.30 oraz od g.17.00 - 18.00.

1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia. W tych trudnych doświadczeniach obecnego czasu chcemy jeszcze mocniej zagłębić się w tajemnicę miłości Boga, który Syna nie oszczędził, ale wydał Go za nas. Pragniemy wraz z Wami Drodzy Parafianie przeżywać godzinę Jezusa, który wiernością odkupił nasze grzechy i dał nam udział w swoim zmartwychwstaniu. Dlatego naszą modlitwą i świętą liturgią sprawowaną w naszej świątyni chcemy gościć w Waszych domach i wspólnie przeżywać Święte Triduum Paschalne w duchowej jedności i wspólnej modlitwie.

1. Udało się nam w tym czasie zorganizować i zainstalować potrzebny sprzęt do bezpośredniej transmisji na kanale YOU TUBE (odpowiedni adres do wejścia umieszczony jest na naszej stronie i parafialnym facebooku). Za pomoc w tym dziele serdecznie dziękuję naszym parafianom: Państwu Kajtek, panu Piotrowi Jarczewskiemu i firmie TOMBET. - Bóg zapłać.

1. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach korzystając z bezpośredniej internetowej transmisji z naszego kościoła na kanale You Tube: Wielki Czwartek ,  Wieki Piątek  i Wielką Sobotę o g. 18.00

1. W Wielką Sobotę nie ma tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Zamiast niego prosimy przed śniadaniem wielkanocnym w gronie rodziny odmówić uroczyste błogosławieństwo. Tekst błogosławieństwa zamieszczony jest na naszej stronie internetowej.

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny bezpośrednia  internetowa transmisja Mszy św. o g.11.00.

1. W te dni w kościele nie będzie Mszy św. o g. 8.00 - a intencja tej  Mszy św. zostanie odprawiona o g. 9.30. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00 - a zamówiona intencja tej Mszy św. zostanie odprawiona o g. 13.00.

1. Bardzo dziękuję parafianom, którzy rozumieją zaistniałą  sytuację i wspierają parafię modlitwami i ofiarami składanymi na konto parafialne.  Z serca Wam dziękuję - Bóg zapłać.