Parafia Narodzenia NMP

w Osielsku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.09.2020

XXV Niedziela Zwykła.

1. Jutro podczas Mszy św. o g. 18.00 ks. bp Jan Tyrawa udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. 62 Kandydatów do bierzmowania wraz ze swoimi świadkami zbierają się w kościele 20 minut przed rozpoczęciem Mszy św.

1. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek - święto św. Mateusza; w środę wspomnienie - św. Ojca Pio.

1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zbiórka dla ministrantów i lektorów.

1. W środę w łączności z wieczorną Mszą św. nowenna do M.B. Nieustającej  Pomocy.

1. Chór parafialny spotyka się w środę o g. 19.00. Natomiast schola dziecięca i Oaza Dzieci Bożych w czwartek o g. 18.30. Oba spotkania w domu parafialnym.

1. O modlitwie, możemy więcej przeczytać w dzisiejszym Przewodniku Katolickim. że jest darem Boga, a nie naszym. Często modlitwę postrzegamy jako naszą inicjatywę, a ona jest po stronie Boga. Potrzeba dużo modlitwy, aby stała się jak oddychanie. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy

1. W minionym tygodniu Pan powołał do siebie: śp. Teresę Malak-Bojarską, śp. Macieja Galewskiego i śp. Ryszarda Orłowskiego. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie