OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.07.2021

XVII Niedziela Zwykła.

1. Caritas Polska odpowiadając na apel przewodniczącego KEP ws. pomocy ofiarom powodzi ogłosił dzisiejszą niedzielę 25.07. w Kościele w Polsce jako dzień modlitwy i solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie Zachodniej i Polsce. Wychodząc z kościoła do skarbon pod chórem i św. Antoniego  możemy złożyć ofiarę,  która zostanie przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

1. Zaraz po Mszy św. z racji dzisiejszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców - poświęcenie pojazdów. Nabywając przy poświęceniu pamiątkę do kluczy, bądź zapach  św. Krzysztofa wspieramy polskich misjonarzy.

1. Dziś również Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka z racji jutrzejszego wspomnienia świętych Joachima i Anny, „dziadków” Jezusa. Z tej racji jutro ( w poniedziałek) podczas Mszy św. o g. 8.00 udzielmy Sakr. Chorych. Zapraszamy Babcie i Dziadków oraz osoby starsze na jutrzejszą poranną Mszę św.

1. Trwają wakacje. Naszym modlitwom polecamy wszystkich wypoczywających, by w miejscach odpoczynku wrażliwi na niedzielną Eucharystię. Przypominamy, że u nas przez letnie miesiące: lipiec i sierpień ostatnią Mszę św. w południe sprawujemy o g.12.10. Nie ma Mszy św. o g. 13.00. Pozostałe Msze św. wg. porządku niedzielnego.

1. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek - św. Joachim i Anna - Rodzice Najświętszej Maryi Panny; w czwartek - św. Marta, a w sobotę - św. Ignacy z Loyolii.

1. Biuro parafialne w wakacyjnym czasie otwarte w dni powszednie od środy do piątku po Mszy św. wieczornej ok. g. 18.40. W sobotę od 9.00 - 10.00.

1. W środę w łączności z wieczorną Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Do dzisiejszego Przewodnika Katolickiego dołączono modlitewnik na miesiąc sierpień.

1. W minionym tygodniu Pan powołał do siebie śp. Krystynę BAGNIEWSKĄ i Pawła Kletta. Polećmy Ich i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…