OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.05.2022

VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj w Lyonie zostanie wyniesiona na ołtarze Założycielka Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca oraz obrończyni praw robotników, Francuzka Paulina Jaricot.

1. W tym tygodniu patronuje nam nam: we wtorek - NMP Wspomożycielka Wiernych, a w czwartek św. Filip Neri Pr.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ze śpiewem litanii loretańskiej, odprawiane codziennie o g.17.30. W 105-tą rocznicę objawień fatimskich rozważamy te Maryjne tajemnice.

1. Trwa bezpośrednie przygotowanie Dzieci z klas III naszej Parafii do I-komunii św. W tym tygodniu dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi św. przychodzą na g. 16.30 wg. ustalonego porządku:  w poniedziałek- klasa IIIA; we wtorek - klasa IIIB; w środę klasa IIIC; w czwartek - klasa IIID. W piątek na g. 16.30 przychodzą rodzice i rodzeństwo tych dzieci.

1. Za tydzień 29.05.br. w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci z naszej Parafii  w czterech grupach przystąpią do Pierwszej Komunii św. podczas Mszy św. o g. 9.30; 11.00; 12.00 i 13.00. Bardzo proszę Drogich Parafian, którzy nie biorą udziału w tej uroczystości o wybór innych godzin Mszy św: w sobotę o g.18.00; w niedzielę o 8.00 bądź 18.00.

1. W tym tygodniu Chór Parafialny spotyka się we wtorek o g. 18.30.

1. „Myśli o Matce Bożej Częstochowskiej” ks. Jana Twardowskiego - niech nas wprowadzą w dobre przeżycie Dnia Matki, to czwartek, 26.05. O tym święcie przeczytamy  w Przewodniku Katolickim. Pamiętajmy o naszych mamach w naszych modlitwach.