OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.08.2020

XVIII Niedziela Zwykła.

1. Wczoraj rozpoczęliśmy  miesiąc sierpień naznaczony wieloma ważnymi, religijnymi i patriotycznymi wydarzeniami oraz narodowymi rocznicami: Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, powstanie ruchu Solidarności. Niech Maryjne uroczystości, pielgrzymki do sanktuariów  i chlubna historia naszej Ojczyzny będą dla nas zachętą do podjęcia sierpniowej abstynencji.

1. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek - św. Jan Maria Vianney, Pr.; w czwartek - święto Przeminienia Pańskiego, a w sobotę - św. Dominika.

1. W przyszłą niedzielę, 9.08 świętować będziemy scenę z naszego bocznego ołtarza - to Góra Tabor i Przemienienie Pańskie. Suma odpustowa o g. 11.00. Po Mszy św. przejdziemy z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. Prosimy o przygotowanie feretronów do uroczystej procesji.

1. Przypominamy, że ostatnią Mszę św. w południe odprawiamy o g. 12.10. nie ma Mszy św. o g. 13.00. Wieczorną Mszę św. sprawujemy o g. 18.00.

1. Biuro parafialne w wakacyjnym czasie otwarte w dni powszednie we wtorek i środę po Mszy św. porannej o g. 8.30, a w czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej sprawowanej o g. 18.00.

1. W środę w łączności z wieczorną Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w te dni od 7.30 - 8.00 i od 17.30 - 18.30.

1. O kulisach Powstania Warszawskiego  sprzed 76 laty i roli Kościoła w tamtych dniach możemy przeczytać w dzisiejszym Przewodniku Katolickim.