OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.03.2024

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Liturgia V niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas bezpośrednio do przeżywania męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. Mówi o tym znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: *w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.30 - * w piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich również dzieci i młodzieży o g. 17.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

1. We wtorek, 19.03. przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o g. 8.00 i 18.00. W poniedziałek i czwartek Msza św. o g. 8.00.

1. W najbliższą sobotę, 23.03.br. przeżywać będziemy w naszej parafii dzień pokutny ze spowiedzią wielkanocną u zaproszonych księży od g. 9.30 -12.00. Bardzo proszę nie odkładać tego sakramentu na ostatnią chwilę.

1. Spotkanie chóru parafialnego w piątek ok. 18.30. Schola dziecięca spotyka się w sobotę po wieczornej Mszy św.

1. Za tydzień - Niedziela Palmowa z opisem Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy św. święcić będziemy palmy, zaś o g. 9.30 - Msza św. z uroczystą procesją.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11.00 krótkie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III. Poświęcenie medalików bądź krzyżyków będzie miało miejsce po świętach, w niedzielę 7.04.br.

1. W Wielki Poniedziałek, 25.03.br odwiedzę chorych ze spowiedzią i komunią św. Chorych można zgłaszać po Mszy św.

1. Do skarbon pod chórem i św. Antoniego można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

1. O duchowym przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przeczytamy w Przewodniku Katolickim.