OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.01.2022

III Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w naszym Kościele już po raz XIV gościmy „Akademickie Kolędowanie”. Podczas Mszy św. o g. 13.00 Kolędować będzie Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego pod dyrekcją Aleksandry Ryłko-Sutowicz. Serdecznie zapraszamy.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Franciszka Salezego, B i DK; we wtorek - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w środę - św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów; w czwartek - bł. Jerzego Matulewicza; a w piątek - św. Tomasza z Akwinu, DK.

1. Trwają ferie. Wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionych dni i szczęśliwych podróży. Niech św. Patronowi ze św. Krzysztofem  mają Was w swojej opiece. W tym  czasie Msze św. od poniedziałku do piątku sprawujemy o g. 8.00.

1. „Wielka Boga Człowieka Matko, Najświętsza Dziewico” - tymi słowami król Jan Kazimierz rozpoczął swoje śluby, klęcząc 1 kwietnia 1656 roku we lwowskiej katedrze przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej. Trzysta lat później ojcowie paulini powrócili do królewskiego ślubowania, prosząc o napisanie tekstu więzionego wówczas w Komańczy kard. Stefana Wyszyńskiego. Jak potoczyły się dalsze losy tej historii możemy przeczytać w dzisiejszym Przewodniku Katolickim.  Aktualna cena to 7zł.

1. Pan powołał do siebie śp. Bożenę Święcicką. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele we wtorek o g.10.00, a pogrzeb na cmentarzu przy ul. Wiślanej o g. 11.30. Polećmy Ją i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.