OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.11.2022

I Niedziela Adwentu

1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Jest to czas, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Od tej niedzieli na prośbę naszego Ordynariusza ks. Bpa Krzysztofa Włodarczyka na koniec Mszy św.odmawiać będziemy modlitwę za całą naszą bydgoską diecezję.

1. Wzorem czasu Adwentu jest Matka Boża. Wraz z Nią będziemy kroczyć do Betlejem uczestnicząc w Roratach dla wszystkich: w poniedziałek, czwartek i sobotę  o g.7.00. Zamówione intencje w te dni na g. 8.00. odprawiane będą o g. 7.00.  Dla dzieci Roraty we wtorek, środę i piątek o g. 18.00. Rodziców bardzo prosimy o pomoc swoim dzieciom w dotarciu do kościoła. Dzieci przynoszą serca z dobrymi uczynkami i lampiony.

1. Patroni tygodnia: w środę - św. Andrzej Apostoł, a w sobotę - św. Franciszek Ksawery, kapłan. W poniedziałek i czwartek Msza św. sprawowana o g. 8.00.

1. Spowiedź Adwentową przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego można odbyć na 15 min. przed każdą Mszą św. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę!

1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, spowiedź od 7.30 - 8.00 i I piątek miesiąca spowiedź św. od 7.30 – 8.00 i od 16.30 – 18.00. Uczniowie klas VII i VIII biorący udział w przygotowaniach do bierzmowania przychodzą w piątek do spowiedzi o g.16.30 i pozostają na Mszy św. roratniej. Po niej krótkie spotkanie.

1. W I sobotę  o g. 17.30 na modlitwie różańcowej spotyka się Wspólnota Żywego Różańca i podczas Mszy św. o g. 18.00 wymiana tajemnic Żywego Różańca.

1. We wtorek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów.

1. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez czas Adwentu odprawiamy w środę w łączności z Mszą św. poranną o g. 8.00.

1. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas Polska rozprowadza świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z ośrodków opieki zastępczej oraz ofiary konfliktów wojennych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są świece duże-18 zł i małe-10 zł.

1. Od dzisiaj przez wszystkie niedziele Adwentu wraz ze świecami można nabyć w zakrystii poświęcone opłatki.

1. Z dniem dzisiejszym rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicja dziecięce, domy dziecka, domy samotnej matki w całej Polsce. Tak jak w ubiegłym roku przy bocznym ołtarzu Przemienienia Pańskiego ta mała choinka przypomina o trwającej akcji. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka.

1. Do Przewodnika Katolickiego dołączono modlitewnik z rozważaniami na grudzień.

1. W minionym tygodniu Pan powołał do siebie: +Dariusza KOBUSIŃSKIEGO. Polećmy Go i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu.