Inauguracyjna Msza dla dzieci 04.03.2018 godz. 12.10

Niedziela dnia 04.03.2018r.  godz.12.10 to inauguracja Mszy dziecięcych w naszym Parafialnym Kościele.

 

Przyjdź Pan Jezus chce się z Tobą spotkać,

Chce z Tobą pogadać, do Ciebie się uśmiecha.

Przyjdź czekamy na Ciebie.

Chcielibyśmy by każde dziecko poczuło się w kościele jak w domu: swobodnie, co nie oznacza, że bez szacunku. Za to w obecności Kogoś, kto bardzo kocha.

 

Kiedyś Biskup Antoni Długosz powiedział: „Jeżeli rodzice zadają sobie tyle trudu, żeby przyprowadzić dziecko i zaopiekować się nim na Mszy św., to są po prostu bohaterami. Wszyscy winni tym rodzicom pomagać, nawet, jeżeli maluch gaworzy czy zapłacze. Powinniśmy być wdzięczni rodzicom za to, że pragną, aby ich dziecko od początku doświadczało spotkania z Panem Bogiem. Dlatego tłumaczę rodzicom: niech sobie dzieci chodzą, biegają, wchodzą pod ołtarz. Nie chcę, żeby były ograniczone czy zniewolone lub zmuszane do siedzenia bez ruchu”. 

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM, KTÓRZY DZIŚ PRZYPROWADZILI SWE POCIECHY.

Do zobaczenia za tydzień.

 

 

 

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.