NARODZENIE PAŃSKIE -ŻYCZENIA DLA PARAFIAN 2023r.

      ŻYCZENIA DLA PARAFIAN 2023r

Chwała Bogu na wysokościach a na ziemi pokój ludziom dobrej woli - to są te dwa cele, jakie przyświecają Bożemu Narodzeniu. Ono ma się obrócić w życiu człowieka na większą chwałę Bożą, i z drugiej strony ma przynieść też pokój każdemu człowiekowi, pokój wewnętrzny, pokój  duchowy. 

     W tym czasie najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, życzę, aby kultura dialogu stawała się coraz bardziej rzeczywistością. Niech Wcielony Bóg, który podjął rozmowę z ludzkością, nauczy nas otwartości na prawdę, umiejętności jej przedstawiania w dyskusji i obrony, gdy jest to konieczne. Niech Jezus - Boże Dziecię, który patrzy na wszystkich z miłością, zachęci nas do życzliwości wobec ludzi, z którymi rozmawiamy, i udzieli nam zdolności szukania tego, co łączy, a nie tego, co dzieli. Niech Boże Narodzenie napełni Was miłością, pokojem oraz nadzieją. Niech Bóg Wam błogosławi.

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.