Ogólnopolski Konkurs i Festiwal Chóralny w Bydgoszczy „Musica in Urbe”

Informacja do Kościoła p.w. Narodzenia NMP w Osielsku

W ramach I Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Chóralnego "Musica in Urbe" odbywającego się w dniach 21-22 kwietnia w Bydgoszczy w naszej parafii odbędą się następujące wydarzenia:

1. W sobotę 21.04 o godz. 16:45 zapraszam na Koncert Festiwalowy, podczas którego wystąpią trzy zespoły:

·  Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale”

·  Chór „Bel Canto” Gminy Dopiewo

·  Żniński Chór Kameralny

Koncert potrwa ok. godziny.

2. W niedzielę 22.04 na Mszy św. o godz. 11:00 gościć będziemy jeden z chórów uczestniczących w Festiwalu „Musica in Urbe” – Żeński Chór “Gaudeamus” Gminy Wejherowo pod dyrekcją Marka Rogalskiego.

Informacje o chórach na stronach internetowych: musicainurbe.pl  oraz  www.facebook.com/musicainurbe.

Konkurs organizuje Stowarzyszenie „Chór Kameralny Akolada”.

Serdecznie zapraszamy, więcej informacji o wszystkich wydarzeniach festiwalowych na plakacie w gablocie.

Informacje dodatkowe:

Ogólnopolski Konkurs i Festiwal Chóralny w Bydgoszczy „Musica in Urbe” to wydarzenie skierowane do Chórzystów z całej Polski, ale również do lokalnej społeczności. Zgodnie ze swoją nazwą ma promować śpiew chóralny w mieście, jak też miasto wśród artystów z całego kraju, dlatego jednym z wymogów konkursu jest wykonanie utworu bydgoskiego kompozytora, a przesłuchania chóralne i koncerty festiwalowe odbywać się będą w charakterystycznych dla Bydgoszczy miejscach, zabytkowych wnętrzach i kościołach.

Wszystkich melomanów i miłośników Grodu nad Brdą w imieniu organizatorów zapraszamy do udziału i współtworzenia tego wydarzenia.

Biuro Konkursu i Festiwalu „Musica in Urbe" w Bydgoszczy

www:         musicainurbe.pl