PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ 24-25. 10. 2019

 
 
GŁÓWNY ODPUST PARAFIALNY - NARODZENIE NMP    8.09.2019 r.

 

 

Program Uroczystości Odpustowych

 

Sobota, 7.09.2019

 

g. 7.00     Piesza Pielgrzymka do Byszewa

g. 18.00  Uroczysta Msza Św. w Byszewie

g. 18.00   Msza św z Wigilii Narodzenia NMP w Osielsku

 

Niedziela 8.09.2019

 

g. 7.30     Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

g. 8.00     Msza św. z kazaniem Odpustowym - dla wszystkich

g. 9.30     Msza św. z  kazaniem Odpustowym - dla młodzieży

g. 11.00   Msza św. z kazaniem Odpustowym i odpustem zupełnym

g. 12.10   Msza św. z kazaniem Odpustowym dla dzieci

g. 13.00   Suma Odpustowa z kazaniem Odpustowym i Procesją

g. 18.00   Msza św. z kazaniem Odpustowym dla wszystkich

 

 

 

DWA OBRAZY W OŁTARZU GŁÓWNYM

 

OBRAZ RUCHOMY - TYTULARNY NASZEJ PARAFII - NARODZENIE NMP

 

Pochodzi z I połowy XVIII w. namalowany przez nieznanego autora, prezentuje styl późnego baroku. Umieszczona na płótnie i desce farba przedstawia scenę wielopostaciową z narodzeniem NMP na tle wnętrza mieszkalnego. Najbliższe postacie dzieciątka, to rodzice Maryi: św. Anna i św. Joachim, dziadkowie Pana Jezusa.

 

 

OBRAZ STAŁY - WNIEBOWZIĘCIE NMP 

 

Pochodzi z II połowy XVII w. namalowany na desce przez nieznanego autora przedstawia postać NMP unoszącej się do nieba w asyście aniołów i świętych. Maryja przyodziana jest w srebrną suknię  ukształtowaną z dwóch szat: sukni i płaszcza a na głowie Maryi srebrna korona ozdobiona różnymi kamieniami trzymana przez dwa anioły.

 

Od XVII w. Maryja swoją matczyną opieką otacza naszą parafię i wyprasza nam Boże błogosławieństwo i zdroje łask.

 

 

 

 

Musica in Urbe
Ogólnopolski Konkurs i Festiwal Chóralny
..................................................................

Koncert w naszym kościele:
Sobota, 27.04.2019, godz. 18:45
Zespół Wokalny Chóru “Portamento” Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach dyr. Bożena Magdalena Mrózek
Chór Akademicki Uniewersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy dyr. Agnieszka Sowa
Chór “Amici del Canto” z Oławy dyr. Barbara Szarejko

 

Serdecznie zapraszamy

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.