Rekolekcje Domowego Kościoła

 

”…kto przeżył spotkanie Chrystusa jako najważniejsze wydarzenie w swoim życiu 

to dla niego jest sprawą oczywistą, że musi się tym dzielić”. 

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki

 

Drodzy Współparafianie!

 

Chcemy z Wami podzielić się wielką naszą radością! Otóż w dniach 23-27 stycznia 4 małżeństwa należące do kręgów Domowego Kościoła przy naszej parafii wraz z księdzem wikariuszem Stanisławem Gajkiem przeżywały wspólnie z innymi członkami Ruchu Światło-Życie rekolekcje oazowe. Udaliśmy się w góry, w nasze polskie Tatry, do Stasikówki, miejscowości obok Poronina. 

Bo jak zaznaczył założyciel tego ruchu: "Tylko prawdziwa miłość potrafi zaspokoić głód człowieka i tylko w takiej atmosferze człowiek może się rozwijać i być szczęśliwy". 

To absolutna prawda! Przynagleni głodem tej miłości Bożej wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże, uczyliśmy się od Ducha Świętego przemawiającego przez naszego ks. Moderatora Stanisława, co to znaczy stawać się Nowym Człowiekiem, tworzyć Nową Wspólnotę i żyć Nową Kulturą. 

 

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ(czyt. fos-zoe) – greckie słowa „światło” „życie”, krzyżujące się na literze „omega”, która tutaj jest symbolem Ducha Świętegoi ułożone w kształt krzyża.

Jest to znak dojrzałości chrześcijańskiej, wyrażającej się w wewnętrznej integracji w samym człowieku - jego sfery umysłu i poznania oraz woli i działania. 

Wyjeżdżając na rekolekcje burzymy przyjęte powszechnie kanony spędzania czasu wolnego, gdyż przeżycie zwyczajnego życia w sposób nadzwyczajny jest po prostu fascynującą przygodą, do której zapraszamy tych, którzy tęsknią za pokojem, radością i Bogiem.

A ponieważ człowiek to nie tylko dusza, było również coś dla ciała, kilka miłych chwil dla rodziny na zaśnieżonych stokach naszych pięknych gór i wiele radości podczas wspólnej zabawy podczas pogodnych wieczorów.

 

Małżeństwa z Domowego Kościoła

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.