Spotkanie ze Św. Mikołajem

Św. Mikołaj - Biskup nie zapomniał o dzieciach

Wszystkie dzieci niecierpliwie oczekują dnia, kiedy to Święty Mikołaj „odwiedza” ich domy, zostawiając im małe słodkości. Mowa oczywiście o dniu 6 grudnia. Także w naszym kościele, na Mszy Świętej roratniej z udziałem dzieci przybył Święty Mikołaj, by spotkać się z nimi i wręczyć słodkie upominki. Uciechy było, co niemiara.

Dzieci przywitały Dostojnego Gościa z wielką radością, bowiem mogły zobaczyć prawdziwego Świętego Mikołaja. Nie z supermarketu, przebranego w czerwone ubranie i zachęcającego do kupna danego produktu, ale Świętego biskupa z Miry. Był on ubrany w czerwone szaty liturgiczne, z pastorałem w ręku i mitrą na głowie.

Postać świętego Mikołaja Cudotwórcy z Miry jest słabo znana wśród dzieci. W ich pamięci jest bardziej postać Mikołaja wykreowanego przez kulturę masową. I tak na przykład na pytanie św. Biskupa z Miry – „skąd pochodzę?” padają najczęściej odpowiedzi: „z Laponii”. Dlatego też, warto przypominać co roku dzieciom postać Świętego Katolickiego Kościoła.