ODPUST PARAFIALNY 8.09.2021. NARODZENIA NMP - SUMA ODPUSTOWA g.18.00

Sumę odpustową w dzień uroczystości NMP (8.09.2021) o g. 18.00 odprawi syn naszej parafii ks. dr Aleksander Dziadowicz - proboszcz w parafii Skorzewo w diecezji pelplińskiej

OBRAZ po prawej stronie - TYTULARNY NASZEJ PARAFII - NARODZENIE NMP

Pochodzi z I połowy XVIII w. namalowany przez nieznanego autora, prezentuje styl późnego baroku. Umieszczona na płótnie i desce farba przedstawia scenę wielopostaciową z narodzeniem NMP na tle wnętrza mieszkalnego. Najbliższe postacie dzieciątka, to rodzice Maryi: św. Anna i św. Joachim, dziadkowie Pana Jezusa.