Duszpasterstwo Młodzieży POWER

Dawny Wolontariat Power, został przekształcony w Duszpasterstwo Młodzieży, pozwala to na o wiele szerszy zakres działalności i posługi. Oparty jest na zasadach podobnych do działania Katolickiego Stowarzyszenia Młodych.

Patronem duszpasterstwa młodzieżowego naszej Parafii jest św. Filip Nereusz, który wskazywał, że radość przybliża do świętości - "Im więcej w nas radości, tym bliżej nam do świętości." Stąd nazwa PWR - Pomoc Wiara Radość - POWER.

Duszpasterstwo to jest odpowiedzią na poszukiwanie swojego miejsca w Kościele i świecie przez młodego człowieka. Funkcjonuje ono na czterech płaszczyznach: religijnej, patriotyczno-społecznej, charytatywnej oraz kulturalno-rozrywkowej i sportowej.

Jednocześnie wspólnota ta wprowadza młodych ludzi w dorosłość, pomaga stawać się osobami dojrzałymi z mocnym kręgosłupem moralnym, uczy życia z Bogiem i Kościołem. Dzięki temu młodzi ludzie nie tylko potrafią bawić się i modlić, ale również pracować dla dobra bliźnich, a przez to pogłębiać swój rozwój duchowy, intelektualny, moralny oraz kształtować charakter.

Spotkania odbywają się w soboty o 19.00.

Serdecznie zapraszamy.