Żywy Różaniec

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka;

jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła;

jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca."

(Jan Paweł II)

INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA

KWIECIEŃ  2024

Intencja ogólna:

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

Intencje parafialne:

1. O błogosławieństwo Boże dla naszej młodej diecezji bydgoskiej przeżywającej w tych dniach skromny Jubileusz - 20 lecia istnienia o podążanie drogą Ewangelii.

1. O większą troskę o nasze małe Ojczyzny, by mieć świadomość , że tj. odpowiedzialność  za budowlę tej dużej Ojczyzny - Polski.

1. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz dla ich rodziców – aby byli świadkami wiary dla swoich dzieci.

1. O poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

1. Za chorych, cierpiących, starszych, samotnych, bezrobotnych i poszukujących pracy oraz  opuszczonych z naszej parafii.

1. O rozwój wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii.